TAK TROCHU SVÁZANÝ VALENTÝN.

20. února 2015 v 12:05 | - L. |  Recenze
Už z nadpisu je patrné, jakými směry se ubírají mé aktuální myšlenky. Vím, že už je to skoro týden, co civilizovaný svět přepadlo šílenství v podobě svátku zamilovaných, který bývá velice často doprovázen růžovými a červenými odstíny spolu se srdíčky a plyšáčky s přeslazenými poselstvími o nekonečné a nejhlubší lásce. Ne, že bych byla přívrženec této komerci propagující blbosti, koneckonců letos to bylo poprvé, co jsem byla během Valentýna zamilovaná a zároveň zadaná, to mi ovšem nezakazuje zůstat pozadu a veřejně se nevyjádřit k nejnovější senzaci.


Jistě si řada z vás stačila všimnout, že letošní valentýnský víkend svět zachvátilo davové šílenství kolem filmové verze úspěšného bestselleru Padesát odstínů šedi. Ano, knihu jsem četla, ano, přítele jsem na tento filmový kousek dotáhla (kupodivu nic nenamítal, nerozešel se se mnou ani se nenechal ulovit nějakou "opuštěnou kočičkou" před kinem - mám to ale štěstí, co?) a ano, dokonce jsem neodcházela zklamaná. Proč? Protože jsem od filmu absolutně nic nečekala. Přece jenom jsem knihy četla, a protože to není můj šálek čaje, nepředpokládala jsem, že mi promítání přivodí alespoň dva orgasmy. Kdo nic nečeká, toho nic nezklame.

A to mě přivádí k důvodu, proč si dovoluji o tomto cokoliv říkat. Mé pozornosti nemohlo uniknout, s jakými neočekávatelnými čísly se tento snímek potýká na ČSFD a co víc, jaké komentáře tato hodnocení doprovází. Jistě, internet, možnost anonymity a relativně velká svoboda slova nám umožňuje se pod vymyšlenými přezdívkami vyjadřovat k věcem, které se nám moc nezamlouvají, ale rozhodně nás nemají pobízet k tomu, abychom se chovali jako barbarská stvoření s omezenou slovní zásobou, jež se skládá převážně ze sprostých výrazů. Ono to nejde vyjádřit na nějaké rozumné a civilizované úrovni? Proč se musí naprosto vypatlaný jedinec ihned uchylovat k agresi, k vulgarismům, ke shazování ostatních? Upřímně - když člověk ví, že je to sračka, nemůže přece čekat, že by byl film jiný. Nechápu zástupy "překvapených" lidí. Mě tedy víc než internetový neúspěch filmu překvapuje přístup odpůrců. Několik prvních komentářů mi bohatě stačilo pro další roky, během nichž se v pohodě obejdu bez recenzí na cokoliv.

Jak už jsem zmiňovala, knihu jsem četla a byl to takový průměr. Odreagování od jinak náročné literatury, kterou mám ráda. Ani se vlastně nedivím její popularitě. Která z nás by občas nechtěla být "tvrdě uspokojena" bohatým sexy ředitelem ve skvěle padnoucím obleku? No právě. Většina. Jamie Dornan byl podle mého dobrou volbou, rozhodně se na něj dalo koukat a film samotný byl přesně takový, jaký jsem očekávala. Takový akorát. Nezklame, nepotěší. S vynikajícím soundtrackem. Song od Ellie je číslo jedna mého playlistu. Není den, co bych si ji alespoň třikrát nepustila! A jako bonus - přítel opouštěl kino plný nadšení s rozhodnutím, že si mě při nejbližší příležitosti musí alespoň jednou přivázat kravatou k posteli. A tomu se přece nemůžu bránit. :D

Film rozhodně doporučuji těm, kteří dlouho kino nenavštívili, co hledají něco na dvouhodinové odreagování anebo těm, co by chtěli své polovičce nenápadně naznačit, že sex není jen o misionářské poloze dvakrát týdně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama