STÁLE DOKOLA.

12. července 2015 v 0:49 | - L. |  Ostatní písmenka
Už je to nějaká doba, co jsem do blogové komunity přispěla nějakým svým postřehem. To jen proto, že jsem si chvíli hrála na to, že zvládnu žít opravdový život se všemi těmi vážnými láskami, samostatným bydlením, dospělými starostmi a absolutní svobodou. Pravdou je, že nezvládnu. Ještě nejsem připravená na to, abych opustila svůj duhově zbarvený svět plný draků a kouzel a začala žít s nohama na zemi. Abych dospěla. K čemu taková dospělost vlastně je? Abych svědomitě odevzdávala těžce vydělané peníze státu v podobě nejrůznějších poplatků? Abych byla nudná a vážná a věčně ve stresu, že se nic nepokazí? To není můj šálek kávy. Vlastně si myslím, že vrátit se ve 22 zpět k rodičům a být zase single není nic, za co by se měl člověk stydět. Ne v dnešní době. Hlavu vzhůru!


Poslední dobou se cítím jako natlakovaná lahev perlivé vody, kterou někdo stále třese a jen se čeká na moment, kdy se povolí víčko a celý obsah vystříkne ven. Ze všech možných stran se do mě valí spousta tlaku a názorů, které bych měla mít. Doporučení, které bych měla brát v úvahu. Rozkazů, co mám dělat. Proč mi prostě nemůže dát celá společnost pokoj?

Přemýšlím, jaký má vlastně smysl vést si blog a aktivně sem náhodným čtenářům cpát své vlastní názory. Před několika lety jsem si začala psát deník, vydrželo mi to docela dlouho. Asi dva měsíce. (Haha.) Je tolik příjemné mít možnost se ze všech svých pocitů, ať už dobrých či špatných, vypsat! Psaný projev mi šel vždycky lépe než ten mluvený. Člověk má čas a prostor si svá slova pečlivě vybrat, promyslet, pohrát si s nimi. Vypíšu se a druhý den mohu fungovat znovu, jako nová strana v sešitě. Úžasně osvobozující. Ovšem...! A zde přichází to ale. Před pár dny, v rámci velkého stěhování, jsem narazila na svůj x-tý pokus o psaní deníku. Pousmála jsem se nad takovým nálezem, pak jsem jej otevřela... Inu, v té době jsem neřešila nic jiného, než jen nefungující vztahy a neopětované lásky. Znechucením jsem nad sebou zakroutila hlavou a deník bez jediného mrknutí skončil ve velkém modrém pytli s dalšími prach žeroucími věcmi.

A tím se konečně dostávám k pointě. Psát si deník je fajn, ale člověk má sklony zapisovat si stále dokola myšlenky, které ho v žádném případě neposunou nikam. Maximálně dozadu, protože se pořád jenom lituje a říká si, proč tohle a ne tamto. Ztrácí akorát čas! O lásce se nemá psát, ta se má prožívat. A pokud to zrovna nejde, tak to netlačit, neřešit, nepsat o tom. "Blogový deníček" je taková upgradovaná záležitost; píšete své pocity, ale s vědomím, že si to možná někdo přečte, se ze sebe snažíte dostat maximum. A o to jde.

Ráda se s okolním světem dělím o své myšlenky, o své názory. Jenže čím jsem starší, tím spíš zjišťuji, že lidé nechtějí poslouchat. Nechtějí slyšet něco, co je v rozporu s jejich milovaným bulvárem. S televizními zprávami. S názorem souseda odnaproti. Nikdy jsem se nepovažovala za nějakého buřiče, ale jsem prostě svá a přemýšlím, než přijmu nějaký názor. Konec světa? Ebola? Imigrantské šílenství? Pro Teddyho, lidi, přemýšlejte. Čtěte a objevujte. Není to tak těžké, jak to na první pohled zní. A pokud je to na vás příliš, nebylo by na škodu občas poslouchat názory druhých, na jejichž základě si uděláte ten svůj.
Vracím se tedy k aktivnímu blogu, protože chci, aby mé názory měla možnost "slyšet" část populace, která se nebojí hledat a za pomoci náhody narážet na spoustu zdrojů. Třeba na blogy.

Mám tedy - opět - nový prostor pro zapisování svých nejniternějších myšlenek. Výborně. Snad se mi konečně povede odprostit se od vztahových dramat a věnovat se něčemu skutečně zajímavému, vážnému, důležitému. A když se zrovna nezadaří, prostě jenom nechci být zamindrákovaná post-puberťačka, která dokola rozmazává, jak jí kluk odnaproti nechce a raději kouká po prsaté Blaženě z vedlejší ulice.

Což je tak nějak zatím asi všechno, co jsem ze sebe chtěla dostat. Ale mám novou lampičku, která se ovládá dotykem na určitých místech! Neskutečné, jakým způsobem technologie postupuje.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama