Srpen 2015

Těžkosti "podřadného" zaměstnání.

27. srpna 2015 v 0:14 | - L. |  Něco k zamyšlení
Když jsem byla zhruba ve čtvrté třídě, měla jsem jasně nalajnované, kam se budou mé budoucí kroky ubírat. Co budu dělat. Musím přiznat, že jsem v té době byla trochu ovlivněna svým největším idolem - Larou Croft. Z páté třídy na gymnázium, poté na UK studovat historii a zasvětit svůj život hledání něčeho, co mě dostane na stránky dějepisných učebnic. Vydrželo to... až do sexty. Sice jsem si první bod ohledně gymnázia splnila, ale ze všech stran se na mě valila slova a pochybnosti o tom, jak bych se měla vrátit zpátky na Zem a začít přemýšlet trochu více prakticky. Ne snad, že bych nějaký z těch hlasů poslechla, haha.

... OBLIVIATE.

24. srpna 2015 v 2:25 | - L. |  Téma týdne
Od té doby, co tak nějak vím, jak se používá mozek, přemýšlím. Pořád. O všem. Neustále. Prakticky celý život. Má hlava nemá chvíli klidu! ... Podle tohoto prohlášení by si kdekdo řekl, že mám asi úžasný, skvělý a úspěšný život, když si všechno promýšlím. Opak je však pravdou. Dost možná oplývám jakýmsi talentem, který mě nutí zbytečně přemýšlet, ač to není zase tolik potřeba a vypíná zrovna v situacích, kdybych si to sakra měla fakt promyslet. Proč?!

Prague Pride 2015

19. srpna 2015 v 9:20 | - L. |  Ze života Lů
#vsichnijsmestejnetepli #PraguePride #asineumimmavatvlajkou #vedrojakoprase #chcitohogayedomu #bolimenozicky #dejteminapit #zLetnyjeSahara

http://images.sodahead.com/polls/002169957/3742771862_SMILE_OK_Be_Gay_smiley_face_xlarge.gif

(Pozn. autora; Díky jedné naprosto vyčerpávající přednášce mého kamaráda přemýšlím prakticky jen v hasgtazích - SNAD jen dočasně!)

INSPIRACE; JAK NA NI?

11. srpna 2015 v 22:46 | - L. |  Ostatní písmenka
Posledních pár dní jsem tak unavená, že si nějakou - jakoukoliv - myšlenku nedokážu udržet déle, než tu určitou dobu, než se dostanu k notebooku/zápisníku/papíru. A tak jsem se rozhodla, že se pokusím přivolat zrádnou Inspiraci článkem, jak si ji obvykle získávám... Kdo ví, třeba nenakopnu sebe, ale někomu jinému to vnukne nápad!

LETOPISY NARNIE.

5. srpna 2015 v 3:57 | - L. |  Recenze
(Nevím, jak je to možné, ale tento článek jsem psala před půl rokem a myslela jsem, že jsem jej rovnou po dokončení nahodila. A pak jsem zapomněla. A nakonec náhodou zjistím, že je celou dobu zapomenutý tady! Achjo.)

Konečně se mi po dvou měsících povedlo dočíst všech sedm dílů jedné z nejznámějších fantasy sérií vůbec. Na jednu stranu se tomu divím, protože u posledních knih jsem měla pocit, že dřív umřu nudou a na vysoký věk, než se spokojeným výdechem zaklapnu poslední z posledních příběhů o vznešeném Aslanovi.
Ovšem nenechte se prvními slovy zastrašit. Pokud bych měla celou sérii rozebrat kousek po kousku, vznikla by dosti rozmanitá recenze.

EMOCE? RADĚJI ZAKÁZAT.

5. srpna 2015 v 2:07 | - L. |  Téma týdne

Když jsem byla sladký teenager bez nějakých větších starostí, vysmívala jsem se lidem, kteří se nechávají pohlcovat emocemi a ovlivňovat tak své činy, své názory, své chování. Ovšem jak se postupem času utvářela finálnější verze mého charakteru, začala jsem na sobě pociťovat, že se mi můj svět plný cynismu a flegmatismu začíná rozpadat. Že něco začíná být jinak. A hle, po několika letech, sedím ve svém malém pokoji, na gauči s notebookem na klíně, a zatímco mi v pozadí hrají RHCP, dokážu se soustředit jen na to, jak jsem slabý člověk. Zlomený, utápějící se v depresi, smutku a sebelítosti. Člověk, který by všechno nejraději vzdal a měl svatý klid. Za všechno můžou emoce!
Zakázala bych je, s okamžitou platností.