INSPIRACE; JAK NA NI?

11. srpna 2015 v 22:46 | - L. |  Ostatní písmenka
Posledních pár dní jsem tak unavená, že si nějakou - jakoukoliv - myšlenku nedokážu udržet déle, než tu určitou dobu, než se dostanu k notebooku/zápisníku/papíru. A tak jsem se rozhodla, že se pokusím přivolat zrádnou Inspiraci článkem, jak si ji obvykle získávám... Kdo ví, třeba nenakopnu sebe, ale někomu jinému to vnukne nápad!


Situace - chci napsat článek/cokoliv jiného, mám v hlavě krásně vymyšlený nadpis, od kterého se dostávám dále a pomalu a jistě se mi pod ním rodí úvod, bez kterého se přece neobejdu! Ovšem než se dám do jakékoliv formy sepsání, posadím se k psacímu stolu a musím si uklidit. Srovnat rozečtené knihy, které nepatří na polici, do úhledného komínku na parapetě, povyhazovat papírky s připomínkami, protože mám dosti děravou hlavu, odházet přebytečnou a rušící elektroniku. Asi si říkáte, proč to musím dělat pokaždé, když si před každou tvořící hodinkou pečlivě srovnám věci. No, můj život je jeden velký chaos, který se podepisuje právě na uspořádání mého pokoje; kdykoliv něco hledám, věci odhodím... kam jinam, než na stůl?

Krok číslo dvě je dostatečná zásoba jídla a pití. Ve vedrech, jakými si poslední týdny procházíme, je to spíše MELOUN a HODNĚ MOC pití, protože se znám a je mi jasné, že se nějakou chvíli budu odmítat zvedat. (To by muselo dojít fakt na krizi, jako třeba teď, kdy mi došlo pití! Někde se stala chyba, sakra.) Obojí je potřeba složit na místo, kde to nebude ničemu překážet, k tomu poslouží například Bronštejnova metoda systematického uspořádání předmětů na pracovní ploše stolu!

Mám prostor, mám zásoby. Co dál? ... Samozřejmě. Spotify a volba ideálního playlistu. To trvá vždycky nejdéle, protože je tolik možností! Chci psát spíše v pochmurném duchu a vyberu nějaký instrumentální soundtrack? Anebo něco veselého, tak nahodím jeden ze speciálních playlistů samotné aplikace? Jak říkám, spousta a spousta možností.
V tuto chvíli vyhrál Olly Murs, na kterého jsem narazila náhodou. Nějak se mi zachtělo jeho hlasu. Ve svém repertoáru má, alespoň mi to tak připadá, spíše víc utahaných písniček, což se k mé aktuální náladě výborně hodí. Hudba nikdy nezklame!

V neposlední řadě je tu odbourání jiných rušivých elementů. Mobil jsem už sice odložila o pár odstavců více, ale ještě tu máme celou řadu komunikačních záležitostí. Sociálními sítěmi počínaje. Takže třeba v žádném případě nedovolím, aby mě spamoval bývalý přítel, jako je tomu dnešní večer, že mám jít s ním "přátelsky pokecat" - haló! V naší situaci neexistuje nic jako přátelský pokec.

A v řadě poslední tu máme "správné psací prostředí". Co tím myslím? Přece Word a jeho všemožná nastavení. Oblíbené písmo, řádkování, velikost... Na všem záleží!

A to je vše. Na první pohled to možná vypadá hrozivě a časově náročné, ale nebojte! Jakmile si člověk zvykne a dělá to automaticky, už mu to tak nepřijde. Je trochu škoda, že mě během sepisování návyků žádná inspirace nepřepadla, ale určitě za to může to vyčerpávající vedro. Cítím, že se každou chvíli rozpustím. A až se tak stane, okamžitě se vypařím!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Geheimnis Geheimnis | E-mail | Web | 13. srpna 2015 v 19:32 | Reagovat

Máme podobný systém :D akorát, že já už dost dlouho (asi tak třičtvrtě roku) nepíšu na stole. Nic. Od té doby, co mám novou úžasnou postel.. Aaaah, přichází inspirace na článek, díky :D :D Ale zpět. Od té doby, co mám novou úžasnou postel, trávím v ní nejvíce volného času. A jelikož je to dvoulůžko, fakt, že nemám partnera umožňuje, že se na druhé polovině lože může roztahovat kdejaký bordel. Většinou vyžehlené prádlo v komínkách a časem i to nevyžehlené, svlečené a ledabyle pohozené. :D A notebook je tu samozřejmě se mnou taky. Čili veškerá inspirace vychází z mé postele.

A přesně jak píšeš - vymyslím naprosto dokonalý nadpis, bezohledu na obsah článku. Protože obsah článku domýšlím postupně :D hlavní je sexy úžasný nadpis. :D

2 Lůca Lůca | E-mail | Web | 14. srpna 2015 v 15:19 | Reagovat

[1]: Jo, to znám.. Taky jsem byla hrozně dlouho orientovaná na postel, ale zase jsem objevila kouzlo psacího stolu a super-dotykové lampičky, takže jsem spokojená. :D Sice mi to zatím moc nefunguje, protože vedro ze mě nejen vysává život, ale i jakékoliv myšlenky, ale to se nějak.. poddá.

Tak jasné! Nadpis je první věc, čeho si člověk všimne. Všude. Je nejdůležitější stejně jako první odstavec, který rozhodne, jestli číst dál nebo ne! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama