Prague Pride 2015

19. srpna 2015 v 9:20 | - L. |  Ze života Lů
#vsichnijsmestejnetepli #PraguePride #asineumimmavatvlajkou #vedrojakoprase #chcitohogayedomu #bolimenozicky #dejteminapit #zLetnyjeSahara

http://images.sodahead.com/polls/002169957/3742771862_SMILE_OK_Be_Gay_smiley_face_xlarge.gif

(Pozn. autora; Díky jedné naprosto vyčerpávající přednášce mého kamaráda přemýšlím prakticky jen v hasgtazích - SNAD jen dočasně!)V pátek, s úderem druhé hodiny odpolední, mi oficiálně vypukla dvoutýdenní dovolená. Velmi očekávaná. Velmi vymodlená. Konečně! Sice s dvouhodinovým zpožděním, protože přece neodejdu z práce, aniž bych si splnila všechny své povinnosti, ale dočkala jsem se. Náplň těchto dvou týdnů jsem plánovala dlouho dopředu. To není jenom tak! Člověk chce stihnout plno věcí, ovšem jakmile si to pořádně nerozvrhne, bude volníčko pryč dřív, než bych cokoliv stihla. A to se mně stát nesmí.

Původní plán byl, že si koupím kouzelnou jízdenku na léto od Českých Drah a budu každý den někde jinde. Vynikající strategie na pročištění hlavy, že? Díky svým kamarádům rozsetých různě po republice je však realita trochu jiná. To mi ale nebrání v tom, abych se podělila o své "léto ve 14 dnech".

Naplno jsem začala v sobotu. Nebo jsem si to minimálně myslela. Vstávání v půl desáté s tím, že za hodinu musím na vlak, nebylo úplně nejlepší, ale whatever. Měla jsem před sebou první Prague Pride. Vždycky jsem moc chtěla se něčeho takového zúčastnit a konečně mi to vyšlo. Jupí. Abyste rozuměli, nepatřím mezi homosexuální menšinu (ač by to bylo mnohdy jednodušší), ale ráda podpořím dobrou věc a hlavně si myslím, že něco takového by v první řadě ani nemělo několikatisícové průvody potřebovat. Vedle toho trpím asi až nezdravým nadšením z gayů. Jsou prostě boží! Plno kluků by si z nich a jejich citu pro módu měla vzít nějakou inspiraci. Alespoň trošku!

Nejprve mě poněkud otrávila snad nejdelší a nekonečná fronta před stanem s vlajkami, ale oukej. Té své jsem se samozřejmě nakonec dočkala, byl to boj o přežití! A celkový průvod? Neskutečné. Byla jsem vzadu, uprostřed i vpředu. Ta atmosféra byla neuvěřitelně skvělá a pozitivní. A všude bylo tolik radosti a lásky a různorodé hudby. Zanechalo to ve mně opravdu moc dobrý pocit. Jasně, bez společnosti, jakou jsem měla, bych asi tolik nemávala vlajkou do rytmu (a nepíchala do kolemjdoucích) a netancovala na všemožné druhy hudby na tak veřejném místě plném fotografů, vtáhlo to i mě. A jsem ráda. Na chvíli jsem se ocitla ve světě, kde se kluci drží za ruce a černoši je podporují.

Naštěstí pro mé "poprvé" se na nějaké velké akce odpůrců nezmohli, potkala jsem asi dvě cedule, že homosexualita ohrožuje národní bezpečnost. C'mon. Upřímně moc nechápu, co proti tomu tolik lidí má. Proč ještě pořád nežijeme ve světě, v němž by stačilo, že se dva mají rádi? Ať je bílý, černý, teplý, studený. Chápu, že dřív v tom hodně hrála roli církev a její dementní názory, ale od středověku už jsme se snad posunuli, no ne? Létáme do vesmíru, vyléčíme kdeco a vadí, že má kluk rád kluka a holka holku? Jak se potom můžeme nazývat "vyspělým rodem"? Nechápu. Nerozumím. Dokonce mě nenapadá jediný argument, proč by to nemělo být v pořádku, abych si jej sama rozebrala. Pff.

I počasí bylo nakloněno nám a našemu zápalu pro věc. Celé odpoledne pražilo klasických 38 stupňů a diky tomu byli všichni zúčastnění skutečně a doslova obaleni teplem. Rainbow everywhere!

Mimochodem, znáte podnik Geekárna? Rozhodně doporučuji, je to kouzelné a útulné a plné věcí, které mám ráda. Škoda jen mé slabosti a nadšení z průvodu, normálně bych si speciální duhový drink asi nedala. Vždyť jenom jeho základ tvoří vodka, rum a džus. Haha!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Geheimnis Geheimnis | E-mail | Web | 20. srpna 2015 v 1:02 | Reagovat

Při tom výčtu "černí, bílý, teplý studení.." Jsem se trochu zarazila :D To "studený" mi totiž tak trochu evokovalo nekrofilii, ale chápu, takhle to myšleno snad nebylo.. :D :D

Každopádně k celkovému obsahu článku, jakožto i pointě. Mám ve svém okolí pár gayů. Jsou mými, ráda to napíšu, blízkými přáteli. Toleruju jejich orientaci. Nic proti nim nemám a mít nebudu. Ale..
Pro mě homosexualita není přirozená, proto to nikdy nepochopím. Není to normální. Nechci, aby to vyznělo nějak anti, to ne! Ale já to tak prostě cítím.
Už jen proto, že když je skoro každý, na koho se v Praze podívám, gay, se tím citelně snižuje moje šance na to najít si chlapa. :D Sobecké, já vím. Ale je to tak. :D

2 Me. Me. | Web | 21. srpna 2015 v 11:38 | Reagovat

Popravdě si v tomhle obtížném porozchodovém období taky říkám, že kdyby to šlo ze dne na den, tak snad taky změním orientaci :D Občas si říkám, že vyjít se ženou je zcela jistě jednodušší, než se domluvit s chlapem, který většinu svého života neví co chce (alespoň v mládí).
Jinak, sama proti homosexuálům nic nemám, připadá mi hloupé odsuzovat někoho podle toho, jestli žije s mužem nebo s ženou. I když to přirozené není, každý je nějaký a nikomu to neberu :)
Ale mohl to být fajn zážitek, hlavně že jsi u toho zapomněla na všechny starosti a problémy :))

3 Lůca Lůca | E-mail | Web | 21. srpna 2015 v 22:10 | Reagovat

[1]: Vidíš, takhle jsem se na to nedívala, sakra. Žádná nekrofilie! :D
Tak jako... Mně to normální přijde, ale nesoudím ty, kterým ne. Pořád je všechno o názoru, jenom mě mrzí, že když dneska někdo s něčím nsouhlasí, zbrojí proti tomu a je to celé dost nanic.
Ale jinak tě chápu. V tom průvodu bylo nejhorší nekoukat se kolem, protože každá nová láska byla nedostupná :D :X

[2]: Přesně, no. Máme to fakt těžký! :D Ale zase vezmi si, my holky jsme hrozně náladové. Asi by to taky nebyla taková pohádka, jak si myslíme. Nevím.
Zapomněla, ale nakonec mě realita stejně dohnala.. :)

4 Nelogična Nelogična | E-mail | Web | 24. srpna 2015 v 18:47 | Reagovat

Podle popisu to bylo super, ale na tyhle akce se moc necítím. Nemám ráda lidi a vedro. Četla jsem někde něco o tom, že jistý Adam B. Bartoš (ze strany Ne Bruselu - na jejich stránky si chodím zvyšovat krevní tlak, vážně, jestli se máš ráda, nechoď tam) napsal pořadatelům, že tohle bude na stopro poslední Pride a někteří z odpůrců homosexuálů by se nemuseli udržet na uzdě. Když tak koukám, asi radši zůstali doma.
Mysl některých lidí se od středověku moc neposunula - vždy se najdou tací, co popírají evoluci, věří v Dutozem a lijí do sebe CDS, jelikož nevěří chemii. Haha. (A pak je tu Pavla Filipová. Dokud existují klipy Pavly Filipové, nemáme šanci se posunout dál.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama