Girl Online

20. září 2015 v 13:26 | - L. |  Recenze
Už je to nějaký ten třetí pátek, co jsem dostala chuť udělat si těžce vydělanými penězi radost a zatímco si jiné holky zlepšují náladu novými svetříky, já si zalezla do knihkupectví s celkem jasným cílem - odnést si alespoň první díl Martinovy Písně ledu a ohně a donutit se tak konečně přečíst knižní předlohu mého oblíbeného seriálu. Ráda nakupuji s jasně vytyčenými cíli. Bohužel však pro mě a mou knihovničku, měli všechny možné díly, ale první? Kdepak! Proč taky. Ani na skladě. Ani nikde vystavený kousek. No je toto možné?! A na nějaké pátrání po jiných pobočkách nebyl čas. Co teď?Nastala ta nejhorší možná situace, co se mé peněžence může stát. Zůstala jsem najednou v knihkupectví bez plánu a s ohromnou chutí odnést si nově vonící knihu. Na Goodreads mám sice celý seznam to-read, obsahující asi 400 knih, ale kdo by se v tom chtěl hrabat, když vám dochází čas i síla o čemkoliv rozhodovat? Musela jsem se tedy uchýlit k záložnímu plánu při výběru knih - podle obalu. Přišel happyend a já odcházela se třemi božsky vonícími kousky.

Jednou z nich byla Girl Online, která mě zaujala asi nejvíce na základě své anotace. Komu by se nelíbil příběh prakticky nespolečenské bloggerky, co se denně musí potýkat se starostmi dospívání a psychickými problémy, která má navíc GBF? Všechny asi ne, okay, ale začínající pseudobloggerku se stejným společenským postavením rozhodně! Tak jsem se samozřejmě pustila hned ve vlaku cestou domů do čtení. Výsledek byl… uspokojivý.
Podle GR hodnocení má kniha známé youtuberky/bloggerky Zoelly 3,78, tedy téměř čtyři hvězdičky, které si dle mého plně zaslouží.

Příběh se věnuje dospívající Penny, která jednu část dne tráví jako ne zrovna oblíbená studentka a tu druhou jako celkem úspěšná bloggerka, blogující tak nějak o všem kolem sebe. Díky tomuto koníčku a svému GBF to celkem zvládá, ale díky život jí pronásledující smůle se situace nakonec stejně vyhrotí katastrofickým směrem. Nic ale není tak špatné, jak se zdá a náhoda chce tomu, aby s rodiči odletěla pracovně do New Yorku. Její život rázem nabere úplně jiný směr.
Setkává se s hudebně nadaným a zajímavým Noahem, kterého jsem si spolu s Penny zamilovala po prvních několika řádcích. Pěkný, starší a muzikant? Oh please. Penny je však bloggerka, to se nemění ani v NY. O své pocity se tedy podělí, byť anonymně, s celým internetovým světem. Není ale jediná, kdo má své tajemství a celá záležitost začíná být komplikovaná.

Coby čtenářka otevřená téměř všem literárním směrům, jsem knihu zhltla během tří dnů. Aby taky ne! Je psaná milým hlasem teenagerů, nepostrádá vtip, kouzlo, romanci i menší napětí. Co víc by dobrá kniha měla mít? Četla se prostě dobře.
A co více, zaujala i mou 13letou sestru, u které vidět knihu, kterou by doopravdy četla, je stejně časté jako 29. únor. Lepšího výsledku prostě Girl Online dosáhnout ani nemůže.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Geheimnis Geheimnis | E-mail | Web | 26. září 2015 v 11:38 | Reagovat

Ne, ne, ne!!!!!!

Neměla jsem raději ten článek, neměla jsem raději ho číst, snad ani čárku.. :D :D

Teď jsi mě tak akorát navnadila na to si tu knížku taky koupit :-( Jenže já už mám rozečtené knížky dvě a nestíhám, absolutně nestíhám...
Situaci v knihkupectví jsi ale vyřešila stejně jako já - anebo jak bych ji řešila před nějakou dobou, kdy jsem na knížky měla skutečně čas. Buď jsem šla na jisto, anebo jsem soudila dle obalu. :-) A pak samozřejmě dle úryvku.

P.S: 29. únor mě pobavil :D :D :D

2 Lů | 27. září 2015 v 0:57 | Reagovat

[1]: Pardon! ... Já mám rozečtených devět, takže tě fakt chápu. Ale postupně na tom pracuju a možná se dopracuju ke konci všech!
Myslím, že situaci v knihkupectví řešíme všichni stejně. Všichni = naše krevní skupina :D Dokud to funguje, ...

3 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 30. září 2015 v 19:54 | Reagovat

Na tu knihu si už taky brousím zuby, všichni o ní básní... Momentálně však kvůli škole nemám vůbec čas na čtení, jenom samé učebnice, zápisky... V češtině navíc probíráme Národní obrození, samé obrany a podobně, žádný oddech... gr :D

4 Lů | 3. října 2015 v 1:45 | Reagovat

[3]: Pokud jsi dobrá a rychlá čtenářka, knížka ti moc času nezabere. Věnuj tomu kousek v pátek, kousek v sobotu a v neděli ji máš do oběda u prarodičů dočtenou. :)) Na knížky si člověk musí umět najít čas, zvlášť v téhle době!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama