Naposledy; opravdu?

23. listopadu 2015 v 22:49 | - L. |  Téma týdne
Poslední dobou (no, už jsou to možná roky) si říkám, že musím být snad mistr v prokrastinaci. Skutečně! Neznám nikoho, kdo by věci tak strašně odkládal, jako to dělám právě já. Někdy je to až smutné. A moje vlastní prokrastinace je přesně to, co se mi jako první vybaví, když si představím slovíčko "naposledy". Chorobné odkládání věcí a neschopnost poslouchat svůj vnitřní hlas, snad rozum!, který se mi snaží radit a zjednodušit život - jo, to jsem já.


Takže místo romanticky zpracovaného tématu přináším pár svých nejčastějších naposledy-situací. Kdo ví, třeba v tom nejsem úplně sama!

"Tohle je moje poslední sklenička."
- Klasika. Jedna z největších českých lží. Lidských! Neexistuje totiž nikdo, kdo by si to alespoň jednou za život neřekl. Haha. Silná slova, která prostě nikdy nikdo nedodrží. Protože v úterý je mi sice na umření a nejlepší by bylo vypumpovat žaludek, játra i střeva, ale to nebrání další párty v pátek, žeee?

"Naposledy jsem TAKHLE dlouho vzhůru!"
- Už od gymplu se se mnou táhne ponocování. Dříve to byly knížky, pak jsem objevila hry, potom přišly seriály. Co říct? Miluju noční čas. Ten klid, to ticho. Člověk se může věnovat svým věcem a nehrozí, že by mu někdopsal/volal/přišli otravovat mladší sourozenci. Sice si už spousta lidí kolem myslí, že jsem upír, protože denní světlo mě doslova zabíjí, ale no a co! Nechte mě být.

"Poslední vztah, seru na chlapy!"
- Co bych to byla za holku, kdybych se jednou nespálila. Nebo dvakrát. Klidně třikrát! Jasně. Ty sladké začátky plné nevinnosti a poznávání se jsou úžasné a člověk si říká, že za to to prostě stojí, ale pak mu někdo vyrve a pošlape srdce a negativní myšlení je na světě. Kluci jsou stejně svině. Nechceme je. Nepotřebujeme je! Ale když oni umí být taaak skvělí…. Uhm.

"Tohle je poslední šance, co mu dám."
- Stejně jako opakované snažení se na milostném poli, tak i neustálé omlouvání jeho pitomého chování je prostě normální. Smutné, ale normální. Chová se jako idiot, ale až se dobře vyspí, určitě mě bude zase milovat. Tak přece se na něj nebudu zlobit, proboha! Ať mi dál sere na hlavu.

"Uff, tohle je naposled, co rozkoukávám další nový seriál/rozčítám desátou knihu."
- Určitě už jsem někde zmiňovala, že miluji seriály a knížky. Nebude tedy žádným překvapením, když přidám pár čísel a přiznám, že k dnešnímu dni mám rozečteno deset knih a rozkoukáno jednačtyřicet seriálů s tím, že se na dalších (cca) pět chystám. Dny mají hrozně málo hodin!

"Naposledy to odložím, ale zítra fakt začnu."
- Nejznámější věta někoho, kdo hojně prokrastinuje a je jedno, jestli jde o cvičení, plnění povinností, dlouho odkládaný úklid nebo cokoliv jiného. To snad ani žádný dodatek nepotřebuje.

"To bylo naposledy, co jsem si vzala tenisky, už asi fakt přichází zima."
- Miluju sníh a Vánoce a období, kdy slavím svátek i narozeniny, ale jak přijde na zimní oblečení, chci zalézt do nejbližší skříně a utéct do Narnie. Seriously, kdo to vymyslel? Máme na sobě stopadesát vrstev, vypadáme jako banda Michelinů a světu to přijde v pořádku. Není to v pořádku!! A z toho důvody tahám Conversky a lehkou jarní bundu až do chvíle, kdy nepřijdu domů mokrá, modrá mrazem a se začínající angínou. Vlastně se jedná o takový můj soukromý protest proti zimnímu oblečení. Je to rebel!

"Poslední pozdní příchod, už se to nestane."
- Krása vyžaduje čas a na hvězdy se čeká. Neumím chodit včas, nedokážu si za rozumnou dobu vybrat, co si vezmu na sebe, co si udělám s vlasy a v žádném případě se neumím zvednout tak, abych všechno stihla do určitého času. Ale to nevadí, kdo mě má rád, ten chvíli počká!

"Už mu první nenapíšu, tohle bylo opravdu naposledy."
- Záležitost, která mě na mně samotné v posledních týdnech štve asi nejvíc. Jenže s počtem myšlenek, které poletují v mé už tak plné hlavě, a s touhou po kontaktu s danými lidmi jsem holt nemožná a nemožnou zůstanu.

… A tohle je fakt naposledy, co sepisuji článek namísto sladkého odpočinku před ranní!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niki Niki | E-mail | Web | 23. listopadu 2015 v 23:25 | Reagovat

Parádní článek! Ve všech bodech se s tebou stotožňuju.Koukni jw půl 12 a já sedím u počítače ve snaze přečíst si to, co jsem za celý den nezvládla, napumpovat nové písničky do telefonu, napsat článek na svůj blog, co by za něco stál a stejně vím, že zítra ráno si budu nadávat jakej jsem vůl, že by mi to neuteklo a mohla jsem se vyspat. Jo spaní to je moje. Někdy do 10 někdy do 1. Kort po dobrým flámu, po kterým si říkám, sakra co jsem to všechno pila? :D  Opravdu mě to pobavilo a jsem ráda, že tohle téma všichni neberou jako důvod vylejt si svoje zmožený srdce a psát dojáky na pokračování.Palec nahoru!

2 Lů | 24. listopadu 2015 v 0:31 | Reagovat

[1]: Děkuju :))
Hele, už je půl jedné a ač jsem měla na pondělní den celý seznam věcí, akorát jsem se dívala na nějaký seriál a teď, místo abych to všechno buď dohnala anebo šla před prací spát, sedím v koutě postele a dočítám knížku :D Jsem ráda, že nejsem nemožná sama! To člověku vždycky udělá radost... Jo, spaní přes půlku dne umím taky, pokud zrovna nevtrhne "sobecká" matka do pokoje v sedm ráno s tím, že si chce povídat u své ranní kávy. ^^

Doják si nechám na příště!

3 tereza-straw tereza-straw | E-mail | 24. listopadu 2015 v 12:22 | Reagovat

Hodně jsi mě pobavila a naprosto souhlasím ! :D
Boží, boží, boží!!

4 Lů | 24. listopadu 2015 v 19:37 | Reagovat

[3]: To jsem ráda! :))

5 M. M. | Web | 24. listopadu 2015 v 21:21 | Reagovat

Jé tak tohle je parádní článek! :) Že jsem "naposledy takhle dlouho vzhůru a zítra půjdu fakt včas spát", si teď říkám téměř každý večer, když koukám na minimálně pátý díl seriálu. "Poslední vztah, poslední šance, naposledy co mu píšu první.." o tom snad radši ani nemluvit :))
Skvěle jsi mi zlepšila náladu :))

6 Lů | 24. listopadu 2015 v 22:05 | Reagovat

[5]: To ty mně teď taky :) Dík. A fakt mě těší, že nejsem sama, především v té spací-nespací záležitosti. Jako třeba teď, haha. Kéž bych spánek odkládala alespoň kvůli něčemu.. no, důležitému!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama