Mé druhé já (#superhero)

27. prosince 2015 v 2:03 | - L. |  Téma týdne
Za téměř třiadvacet let života jsem vystřídala mnoho virtuálních já, altereg, našla jsem se v bezpočtu literárních postav, vynadívala se na sebe samu do zrcadla několikero hodin, objevila spoustu spřízněných duší… A přesně ani o jednom psát nebudu. Rozhodla jsem se to vzít za trochu jiný konec.V každém jedinci, jenž obývá tuhle naší planetu (a asi i část vesmíru, je přece blbost, aby ve svém nekonečnu měl jen jednu zabydlenou planetu, no ne?), se skrývá superhrdina a je v podstatě jenom na něm, zda tuhle svou část nechá vyplout na povrch nebo ne. Uznávám, že jde o celkem zodpovědné rozhodnutí, ale myslím si, že nakonec to stojí za to!

Nejsem výjimka. Cítím, jak se ve mně samotné probouzí mé superhrdinské já, které jednou pomůže k záchraně světa. Vysvětlovalo by to mnohé. Například už jenom to, že jsem rádoby nudná a obyčejná prodavačka, maskující se neforemným modrým hadrem, které jeho návrháři nazývají TRIČKEM. A samozřejmě skrývající svou pravou tvář za brýlemi jako Clark Kent nebo Kara Danvers (protože bez nich jsem, stejně jako oni, úplně jiný člověk!). Otázku krytí mám tedy skvěle podchycenou.


Nabízí se otázka, co by mělo být mou superschopností. Samozřejmě, že by se mi líbilo létání, ale tak nějak špatně snáším výšky. To by mi v zachraňování světa možná maličko překáželo. Pokud bych měla zůstat u hodnocení "supermanovské" inspirace, laserové oči mě nijak nikdy neuchvátily a vlastně mi ta schopnost nepřijde ani trochu cool. Uvítala bych regeneraci. Jsem totiž tak levá, že není týden (možná ani den), kdy bych si z práce neodnesla nějaký úraz, ať už se jedná o pořezané ruce, modřiny nebo menší popáleniny. Někdo to holt umí. Zvažovala bych asi čtení myšlenek, ale zase na druhou stranu - ono je někdy lepší nevědět. Raději se pokusím obklopit upřímnými a ráznými lidmi, abych si to zjednodušila.

Díky světu komiksů a seriálů, jako jsou například Heroes, vím, že mám prakticky neomezené možnosti. Chtěla bych měnit předměty v čisté zlato? Nuda. Běhat rychleji než světlo? Prakticky k ničemu (ale Flashe miluju). Rozhodně bych zvážila schopnost cestování v čase. Jasně, s TARDIS by to bylo mnohem elegantnější, ale nemůžu mít všechno a rozhodně bych nechtěla kopírovat Doctora. Jsem superhrdinka, ne Pán Času!

Bavilo by mě být jako Elsa. Ovládat sníh. Mám pro tu bílou práškovitou věc slabost a musím říct, že mi v posledních letech opravdu chybí. Stavění sněhuláků, andělíčky, koulovačky, bílé Vánoce, sledování chumelenice, mít tmavé vlasy plné jedinečných vloček a cítit se jako sněhová princezna. To by byla krásná schopnost! V boji proti zlu možná maličko k ničemu, ale mít parťáka v podobě sněhuláka je přece sen každého. (Není? Aha. Tak nic.)

Na svou konečnou schopnost si asi budu muset ještě chvilku počkat, žádný superhrdina se neprobudí ze dne na den. Ještě mě čeká dlouhá cesta. Mezitím můžu zdokonalovat své dvě již probuzené schopnosti; tedy schovávání emocí a vidění nekonečného a možná až naivního dobra ve všech kolem sebe. (A zamilovávání se do kreténů, ale z toho jsem už SNAD vyrostla.)

. . .
Třeba se potkáme, až vám budu jednou zachraňovat zadek.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Berenika Berenika | E-mail | Web | 27. prosince 2015 v 15:25 | Reagovat

Heroes! ♥

Každopádně, jak by Snílek s velkým S mohl "nemít" spoustu altereg?

2 Lů | 27. prosince 2015 v 16:34 | Reagovat

[1]: Přééésně... :))

3 Amazonka Amazonka | Web | 2. ledna 2016 v 20:00 | Reagovat

Mě vždycky lákala neviditelnost.

4 Lů | 3. ledna 2016 v 14:45 | Reagovat

[3]: Jo, neviditelnost by byla občas taky prima. Ale zase se může stát, že se dostaneš někam a uvidíš něco, co bys asi úplně vidět nechtěla. Nebo by sis na to zvykla a už se nikdy nezviditelnila, proplouvala životem s neomezeným přístupem, až bys zapomněla..... (aneb můj positive-mode opět spuštěn, hehe)

Mě by možná bavila komunikace s elektronikou. Kolikrát mi chybí zpětná vazba od laptopu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama