Objevení Ameriky vol. 1

9. prosince 2015 v 16:31 | - L. |  Ze života Lů
Amerika byla objevena roku 1492 Kryštofem. To víme asi všichni. A přesně o tom to nebude.


Vždy jsem samu sebe považovala za člověka, který má přehled. Který ví. Který se orientuje. Poslední půlrok, kdy se snažím mít oči pořádně otevřené, mě však utvrzuje v nepříjemné pravdě, že to tak asi úplně nebude. Ale víte co? Ono je to možná dobře. Protože jaký by to mělo smysl, kdybychom věděli a znali všechno? Kam bychom se pak mohli vyvíjet a růst?

* Instagram & Twitter - #hashtagsem a #hashtagtam
Jsem studentkou IT, internet výrazně zasahuje do mé reality a bavím se s vícero generacemi. Kdekdo by řekl, že VÍM a ZNÁM. Že nejsem jenom omezený rádoby přívrženec Facebooku s profilem na Goodreads.com a blogem plným emocionálních výžbleptů, co vesměs ani nedávají smysl. To já samozřejmě nejsem a konkrétně tyto dvě věci znám a vím, oč se jedná, nicméně až do včerejšího dne jsem se jim úspěšně vyhýbala plna hrdosti, že se nenechám stáhnout masivní propagandou, kterou obě tyto aplikace mají. Vydrželo mi to celkem dlouho. Nakonec to ale dostihlo i mě…a hrozně mě to baví! Sbohem, živote. Sbohem, spánku.

Twit, twit, sýýýr, twit, hashtag, hashtag, sýr, lajk, follow, sýr a čus.

* Jimmy Fallon
Před nějakou dobou se začal vysílat seriál Scream Queens, kde jednu z prvních rolí zastávala Ariana Grande. Nějak extra jí nemusím, ale mám kamaráda, který je jí absolutně posedlý. Takže je asi celkem logické, že se mi na výše zmíněných sítích začaly objevovat odkazy a doporučení doplněné o jeho zasrdíčkované hlášky a proslovy. Jedním z nich byl odkaz na show Jimmyho Fallona, Ariana tam napodobovala jiné zpěváky nebo co. Normálně se na takové věci nedívám, pokud danou celebritu nějak nemusím, ale náhoda chtěla, abych zrovna veleúspěšně prokrastinovala. A tak jsem se podívala. A u jednoho videa byla dvě, ze dvou tří, … až můžu prohlásit, že tu show naprosto miluju. Přes sladký úsměv Vina Diesela, přes mokrého Radcliffa až po zpívajícího Gordona - oh my gosh, Jimmy, where have you been all my life?!

* Captain America: The Winter Soldier
Miluju Marvelovky. Miluju Tonyho. Miluju celou sérii Avengers-filmů. Teď se budu maličko stydět, ale jak je možné, že jsem Winter Soldier VIDĚLA TEPRVE NEDÁVNO a to jenom na popud nově vydaného traileru k Civil War, na nějž se moooc těším?! Abyste rozuměli. Rogers mě úplně nebere. Je dobrej a tak, o tom jako žádná, ale prostě mě blonďatý panák ze 40. let v legínách MOC NEBAVÍ. Nicméně v již zmíněném traileru se objevily mně dosud neznámé postavy - Falcon a Bucky.

- "Kde se vzali? Co jsou zač? Co mají proti Tonymu?!"
"Vždyť už byli v Kapitánově předchozím filmu.."
- "????!"

Takže asi takhle nějak. Nevadí. Už bude květen? #StarkTeam #iloveIronMan

* Rap, hip-hop, slovní průjmy do mikrofonu
Můj dobrý kamarád, na jehož osobu tu mám nemálo narážek (asi bych mu měla začít nějak říkat, haha) má kromě výborného filmového přehledu (ale neviděl plno skvělých filmů s DiCapriem!) i celkem rozsáhlý zájem v oblasti hudby. Ať na něj vytáhnu jakoukoliv rockovou - a jim podobným - kapelu, ví a protáčí očima, že je to snad jasný, ne?!! A vedle toho, že nejvíc zbožňuje kapelu, na níž jsme shodou okolností v podstatě vyrostli oba, poslouchá rap. Převážně ten český. Během mých pubertálních let jsem na podobnou hudbu kroutila očima. Proboha, vypni to, tady se jedou Linkin Park! … a to mi tak nějak už zůstalo. Jenomže když s někým trávíte spoustu času a ten někdo vás neustále zásobuje to-recommend linky, nakonec se vám to prostě dostane pod kůži. A po delší době si na to zvyknete. A po ještě delší době už si to pouštíme sami doma a dobrovolně.

* Oříšky
Nevím, zda za to může moje barva očí nebo jako co, ale mám neskutečnou slabost pro čokoládu. Jakoukoliv. Kdykoliv. Nezdravě. Špatná nálada? Dej si Milku. Unavená? Doplň cukry Twixkou. Depka? Trocha toho palmového oleje tě zaručeně povzbudí (jo, do doby, než kvůli tomu vyhoří většina Indonésie). A tak dále, a tak dále. Už jsem si musela říct STOP. Ne, že bych byla chodící wrecking ball, ale prostě to není ončo. To člověk vycítí. Jenže čím tu náhlou prázdnotu zaplnit? Náhoda mě má ráda, proto budou Vánoce a s nimi spojené dárky; zaměstnavatel si nás asi rád vydržuje, tak jsme dostali dárek. S balíčky nejrůznějších oříšků. Tak jsem je tedy zkusila. Mňam! Nechápu, proč jsem nad nimi ohrnovala nos. Sice nejsem zrovna dvakrát nadšená ze směsi ořechů, která osahuje ROZINKY, hnusné scvrklé brouky, ale ty se dají vždycky vyndat.
Vlašák, burák, kešu - na čokošku peču.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 M. M. | Web | 11. prosince 2015 v 21:10 | Reagovat

Vlastně jsem dodneška moc nepochopila smysl všech těch "sociálních" sítí. Od jisté doby jsem začala facebook a instagram považovat za jedny z věcí, které mě dokáží nas*at hned, jakmile je otevřu :) Jakoby mi tím všichni ostatní říkali "Mám se líp než ty", ale to je asi jen můj paranoidní pocit :))
Říkám si "Fakt potřebuju vědět, co ostatní dneska měli k snídani nebo co si ráno vezmou na sebe?", ale pak jsem stejně prostě jen "jedna v davu", která se na to taky podívá a nevím proč ji to zajímá :)
Když jsem byla malá, tak mě babička nutila jíst "vlašáky" s medem - prý na lepší nervy .. nevím, jestli to pomáhalo, ale každopádně oříšky všech druhů taky úplně zbožňuju, je to prostě dobrota! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama